Bağyurdu – Dededağ – Ovacık Doğa Yürüyüşü

Herkese merhaba. Kışa merhaba dediğimiz şu günlerde, yürüyüşlerimiz hız kesmeden devam ediyor. Bu hafta Çal Dededağı olarakta bilinen, yüksekliği 1387 mt. olan Dededağ’a gideceğiz. Çal, kelime anlamı olarak taşlık yer, çıplak tepe demek. Ancak Horasan’dan Anadolu’ya göçen Türkmen boyları için bundan daha fazla anlam taşıyor. Çevreye hakim dağların, kutsal saydıkları zirvelerine atalarının mezarlarını yapmışlar. Gösterişten uzak, çevredeki taşların üst üste dizilmesiyle oluşan bu kutsal mekanlara, dileklerinin gerçekleşmesi inancıyla renk renk tülbentler, bezler bağlamışlar.
Her pazar olduğu gibi araçlarımıza binip Kemalpaşa’nın Bağyurdu mahallesine gidiyoruz. Köy kahvesinde kahvaltının ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. Asırlık çınar ağaçları arasından Dededağı zirvesine ulaşacağız. Zirvede öğle yemeği molasının ardından yine Kemalpaşa’ya bağlı Ovacık mahallesinde yürüyüşümüzü noktalayacağız. Yürüyüş rotası yaklaşık 15 km olup, orta zorlukta bir rotadır.

Etkinliğe katılmak için “Gidiyorum” butonuna tıklamak yeterli değildir. Katılmak için muhakkak aşağıda belirtilen kişileri telefon ile aramaları gerekmektedir.

GELECEK OLANLAR PERŞEMBE AKŞAMI SAAT 18:00’e KADAR HABER VERMELİDİR, DAHA SONRA YAPILACAK BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Duraklar
07:45 Migros Karşısı İzci Petrol Önü
07:50 Yunusemre Belediyesi Önü
07:55 Dış Mahalle( Şeyh Fenari Camisi karşısı)
08:00 Sultan Önü
08:05 Borsa Kahvesi
08:10 Toki 3

Lütfen 15 dakika önce durakta bulunun.

Bilgi ve Rezervasyon için;
Fuat Kuloğlu : 0 (532) 393 18 53
Ersoy BARMAKSIZ : 0 (537) 257 81 58
Emre AKGÜN : 0 (506) 221 68 86
Erdal KASAP : 0 (532) 635 09 33
Onur ÇAKALOĞULLARI : 0 (536) 779 98 50

Yürüyüş rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından verilmiş “YÜRÜYÜŞ LİDERİ” belgesine sahip dağcılardır.

Faaliyetimiz tamamen paylaşım esaslı olup ticari bir gelir elde edilmemektedir. Faaliyetin ulaşım maliyeti katılımcılar tarafından eşit dağılım ile karşılanmaktadır. Bu etkinlik tamamen doğa yürüyüşünden ibarettir.

Getirmenizi Önereceğimiz Malzemeler;
1. Rahat giyecekler, yürüyüş botu yoksa spor ayakkabı (Tercihen bileği kavrayacak bir ayakkabı)
2. Sırt çantası,
3. Yağmurluk veya su geçirmez ceket,
4.Sabah kahvaltısı için yiyecekler, termosta sıcak su, çay vb. ,
5. 1.5 litre su.
6. Yürüyüş sırasında acıktığınızda atıştırmak için enerji veren yiyecekler (incir – kuru üzüm – kuru kaysı, vb… )
7. Yürüyüşten sonra ıslak giyeceklerinizi değiştirmeniz için yedek giyecek.
8. Öğle yemeğiniz.

Önemli!
————————————————————–
– Kalp-damar ve solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların, epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların, uzun yürüyüşlerin sebep olabileceği kas ve eklem rahatsızlıkları olan arkadaşların doktorlarına danışmadan etkinliğe katılmamaları gerekmektedir.
– 18 yaşından küçüklerin, ebeveynleri veya ebeveynlerinin veli olarak belirlediği kişilerle katılmaları zorunludur.
– İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidir.
– Etkinliklere katılan herkes, sağlık, olası kazalar ve riskler konusunda her türlü hukuki sorumluluğun kendisine ait olduğunu, yürüyüşlere kendi özgür iradesi ile katıldığını ve ormanlarda sigara içilmeyeceğini peşinen kabul eder.
– Etkinliklere katılan herkes Federasyon tarafından tescilli lisansa ya da spor yapabilir sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir.