Bolu Yedigöller Kamp Ve Doğa Yürüyüşü

15-17 KASIM 2019

Sazlı Göl, Nazlı Göl, İnce Göl, Kuru Göl, Büyük göl, Derin göl, Serin Göl ve dönüş yolunda Abant Gölü’ne uğranılacaktır.

Hareket: 15 Kasım 2019 Cuma – Saat : 20:00
Dönüşe başlama: 17 Kasım 2019 Pazar – Saat: 20:00

Sonbaharın muhteşem manzaralarının bulunduğu bölgelerin en başında yer alan Yedigöller Milli parkına hem göz zevkimizi doyurmaya hem de doğada güzel bir hafta sonu geçirmeye gidiyoruz.

Yedigöller; Ülkemizde en fazla tercih edilen kamp alanlarının başında gelen, huzur veren görsellikleriyle şehir yaşamının yorucu ve bunaltıcı etkisinden kaçmak isteyenler için doğa ve kamp severlerin vazgeçemediği bir bölgedir. Sonbaharın en iyi tanımının yapıldığı bu yerde; yeşilin, sarının, turuncunun, kahverenginin her tonunun bulunduğu, renk cümbüşü ve yaprak döküntüleriyle renklenen doğada yürüyüşler gerçekleştirip kamp yapacağız.


16 Ekim 2019 Cumartesi sabah saatlerinde yol üzerinde kahvaltımızı yaptıktan sonra Yedigöller Milli Parkı alanına girip Sazlı Göl’de kampımızı kuracağız. Ardından biraz dinlenip, göller arasında bol bol fotoğraf çekilerek doğa yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Bu esnada Yedigöller Şelalesini de görmüş olacağız.

17 Ekim Pazar günü yine erkenden kalkıp eşsiz bir doğa manzaraları içerisinde kahvaltımızı yapıp yürüyüşlerimize devam edeceğiz. Öğle saatlerinde kampımızı toplayıp, doğada ayak izimizden başka bir şey bırakmadan bölgeden ayrılacağız. Sonraki uğrayacağımız yer Abant gölü olacak. Abant Gölü çevresini gezdikten sonra havanın kararmasıyla birlikte dönüşe geçip sabah erken saatlerde Manisa’da olacağız.

Gerekli Malzemeler:
1- Kamp malzemeleri (çadır, uyku tulumu , mat, fener, mutfak ekipmanları)
2- Yürüyüş Malzemeleri (yürüyüş ayakkabısı, çanta, baton, su, vb.)
3- Giysiler (rahat pantolon, tişört, ceket, yağmurluk, eldiven, bere vs.)
4- Kişisel malzemeler (temizlik malzemeleri, güneş kremi, ıslak mendil, çöp torbası vb.)
5- İhtiyacınız kadar yiyecek


Kamp alanında su ve wc bulunmaktadır.
Herkes kamp alışverişlerini kendileri yapacaktır.Etkinliğimize sınırlı sayıda katılımcı kabul edilecektir.