KURUDERE – KARAGÖL Doğa Yürüyüşü

Herkese merhaba. Bu hafta rotamız İzmir’in deniz seviyesinden 850 mt yükseklikte bulunan jeolojik hareketler sonucunda oluşmuş, doğa harikası Karagöl’edir. Her pazar olduğu gibi aracımız ile İzmir’in Bornova ilçesine bağlı Kurudere köyüne gidiyoruz. Ufak bir konuşma ve tanışmanın ardından yürüyüşümüze başlıyoruz. Yarım saatlik bir yürüyüşün ardından kahvaltı yapacağımız alana geliyoruz. İlkbaharın geldiği bu güzel günlerde doğa ile iç içe kahvaltımızı yapıyoruz ve yürüyüşümüze kaldığı yerden devam ediyoruz. Çam ağaçları arasından Karagöl’e ulaşıyoruz. Göl kenarında vereceğimiz öğle molasının ardından farklı bir rotadan yine Kurudere mahallesine geri dönüyoruz. Rotamız yaklaşık 13 km’dir ve zorluk derecesi ortadır.
Not: Göl kenarında dileyenler ateş yakmaya ayrılmış alanlarda ateşte sucuk keyfi yapabilirler.Etkinliğe katılmak için “Gidiyorum” butonuna tıklamak yeterli değildir. Katılmak için muhakkak aşağıda belirtilen kişileri telefon ile aramaları gerekmektedir.
GELECEK OLANLAR PERŞEMBE AKŞAMI SAAT 18:00’e KADAR HABER VERMELİDİR, DAHA SONRA YAPILACAK BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.
Duraklar
07:45 Valilik Önü (Hükümet Konağı)
07:50 Akbank (Ulupark Karşısı)
07:55 Malta Parkı( Eski Leman Kültür Önü)
08:00 5M Migros
Lütfen 15 dakika önce durakta bulunun.
Bilgi ve Rezervasyon için;
Fuat Kuloğlu : 0 (532) 393 18 53
Ersoy BARMAKSIZ : 0 (537) 257 81 58
Emre AKGÜN : 0 (506) 221 68 86
Erdal KASAP : 0 (532) 635 09 33
Onur ÇAKALOĞULLARI : 0 (536) 779 98 50
Yürüyüş rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından verilmiş “YÜRÜYÜŞ LİDERİ” belgesine sahip dağcılardır.
Faaliyetimiz tamamen paylaşım esaslı olup ticari bir gelir elde edilmemektedir. Faaliyetin ulaşım maliyeti katılımcılar tarafından eşit dağılım ile karşılanmaktadır. Bu etkinlik tamamen doğa yürüyüşünden ibarettir.
Getirmenizi Önereceğimiz Malzemeler;
1. Rahat giyecekler, yürüyüş botu yoksa spor ayakkabı (Tercihen bileği kavrayacak bir ayakkabı)
2. Sırt çantası,
3. Yağmurluk veya su geçirmez ceket,
4. Sabah kahvaltısı için yiyecekler, termosta sıcak su, çay vb. ,
5. 1.5 litre su.
6. Yürüyüş sırasında acıktığınızda atıştırmak için enerji veren yiyecekler (incir – kuru üzüm – kuru kaysı, vb… )
7. Yürüyüşten sonra ıslak giyeceklerinizi değiştirmeniz için yedek giyecek.
8. Öğle yemeğiniz.
Önemli!
————————————————————–
– Kalp-damar ve solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların, epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların, uzun yürüyüşlerin sebep olabileceği kas ve eklem rahatsızlıkları olan arkadaşların doktorlarına danışmadan etkinliğe katılmamaları gerekmektedir.
– 18 yaşından küçüklerin, ebeveynleri veya ebeveynlerinin veli olarak belirlediği kişilerle katılmaları zorunludur.
– İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidir.
– Etkinliklere katılan herkes, sağlık, olası kazalar ve riskler konusunda her türlü hukuki sorumluluğun kendisine ait olduğunu, yürüyüşlere kendi özgür iradesi ile katıldığını ve ormanlarda sigara içilmeyeceğini peşinen kabul eder.
– Etkinliklere katılan herkes Federasyon tarafından tescilli lisansa ya da spor yapabilir sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir.