Priene Z Yolu – Kurşunlu Manastırı – Davutlar Doğa Yürüyüşü

Herkese merhaba. Atina’nın efsane kurucusu Kodros’un oğlu, Aepytos liderliğinde M.Ö. 4. yüzyılda kurulan, ilk planlı şehir sisteminin kurucusu olan PRIENE antik kentine ve yine o döneme ait İnsan gücünün ne kadar önemli olduğunu gözler önüne seren kayaları tek tek işleyerek basamak haline getirilmiş Z yolu olarak bilinen yere gidiyoruz. Pazar sabahı araçlarımıza atlıyoruz, yol üzerinde yapacağımız kahvaltının ardından Aydın’ın Söke ilçesine bağlı Güllübahçe kasabasına gidiyoruz. Orada verilecek kısa bir ihtiyaç molasının ardından Priene Antik kentinde serbest zaman veriyoruz. Serbest zamandan sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Z yolunu geçtikten sonra, Nallıca yaylası ismiyle bilinen mevkide yemek molası veriyoruz. Yemek molasından sonra yürüyüşe devam edip Kurşunlu manastırına varıyoruz ve orada kısa bir kahve molası veriyoruz. Sonrasında rahat bir parkurdan Aydın’ın Kuşadası ilçesine bağlı Davutlar mahallesinde yürüyüşümüzü sonlandırıyoruz. Rota uzunluğu yaklaşık 15 km’dir ve orta zorlukta bir parkurdur.

Not: Müze kartı olanlar getirmeyi unutmasınlar.

Etkinliğe katılmak için “Gidiyorum” butonuna tıklamak yeterli değildir. Katılmak için muhakkak aşağıda belirtilen kişileri telefon ile aramaları gerekmektedir.

GELECEK OLANLAR PERŞEMBE AKŞAMI SAAT 18:00’e KADAR HABER VERMELİDİR, DAHA SONRA YAPILACAK BAŞVURULAR KABUL EDİLMEYECEKTİR.

07:10 TOKİ 3
07:15 Valilik Önü (Hükümet Konağı)
07:20 Akbank (Ulupark Karşısı)
07:25 Malta (Leman Kültür Önü)
07:30 5M Migros

Lütfen 15 dakika önce durakta bulunun.

Bilgi ve Rezervasyon için;
Fuat Kuloğlu : 0 (532) 393 18 53
Ersoy BARMAKSIZ : 0 (537) 257 81 58
Emre AKGÜN : 0 (506) 221 68 86
Erdal KASAP : 0 (532) 635 09 33
Onur ÇAKALOĞULLARI : 0 (536) 779 98 50

Yürüyüş rehberlerimiz Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından verilmiş “YÜRÜYÜŞ LİDERİ” belgesine sahip dağcılardır.

Faaliyetimiz tamamen paylaşım esaslı olup ticari bir gelir elde edilmemektedir. Faaliyetin ulaşım maliyeti katılımcılar tarafından eşit dağılım ile karşılanmaktadır. Bu etkinlik tamamen doğa yürüyüşünden ibarettir.

Getirmenizi Önereceğimiz Malzemeler;

 1. Rahat giyecekler, yürüyüş botu yoksa spor ayakkabı (Tercihen bileği kavrayacak bir ayakkabı)
 2. Sırt çantası,
 3. Yağmurluk veya su geçirmez ceket,
  4.Sabah kahvaltısı için yiyecekler, termosta sıcak su, çay vb. ,
 4. 1.5 litre su.
 5. Yürüyüş sırasında acıktığınızda atıştırmak için enerji veren yiyecekler (incir – kuru üzüm – kuru kaysı, vb… )
 6. Yürüyüşten sonra ıslak giyeceklerinizi değiştirmeniz için yedek giyecek.
 7. Öğle yemeğiniz. Önemli!

 • Kalp-damar ve solunum sistemi ile ilgili sağlık sorunları olanların, mevsimsel iklim koşullarının tetiklediği rahatsızlıkları olan arkadaşların, epilepsi ve benzeri rahatsızlıkları olanların, uzun yürüyüşlerin sebep olabileceği kas ve eklem rahatsızlıkları olan arkadaşların doktorlarına danışmadan etkinliğe katılmamaları gerekmektedir.
 • 18 yaşından küçüklerin, ebeveynleri veya ebeveynlerinin veli olarak belirlediği kişilerle katılmaları zorunludur.
 • İlaç kullanan arkadaşlar, evden çıkmadan önce ilaçlarının yanlarında olup olmadığını kontrol etmelidir.
 • Etkinliklere katılan herkes, sağlık, olası kazalar ve riskler konusunda her türlü hukuki sorumluluğun kendisine ait olduğunu, yürüyüşlere kendi özgür iradesi ile katıldığını ve ormanlarda sigara içilmeyeceğini peşinen kabul eder.
 • Etkinliklere katılan herkes Federasyon tarafından tescilli lisansa ya da spor yapabilir sağlık raporuna sahip olmaları gerekmektedir.